רשתות בטיחות לבע''ח

כל מי שמגדל חיית מחמד זוכה ב"בן משפחה" נוסף. ככזה, נדרש לדאוג לחיית המחמד, לעשות הכל על מנת לשמור עליה, וכן, גם לפנק אותה. בלא מעט מקרים, אחד הצעדים החשובים ביותר שניתן לעשות כדי לשפר את הבטיחות של בעל החיים הוא להתקין רשתות בטיחות לבעלי חיים, הנדרשות במספר לא מבוטל של תרחישים.

מתי דרושות רשתות בטיחות לבעלי חיים?

רשתות בטיחות לחיות מחמד עשויות להגיע במספר וריאציות, כך שהבחירה של הרשת הספציפית היא בהתאם למאפיינים הספציפיים של הבית. ברוב המקרים, בוחרים למקם את רשתות הבטיחות בסמוך לחלונות ולפתחי הבית, וזאת במטרה למנוע מצבים של נפילה או קפיצה של חיית המחמד מגובה רב, חלילה. מכאן נובע בהכרח שרשתות הבטיחות הכרחיות במיוחד בקומות הגבוהות של בניינים רבי קומות, כאשר במקרים אלה בכוחן להציל חיים, לא פחות.

חשוב להזכיר כי גישת ה"יהיה בסדר" אינה נכונה כאן עקב אלף ואחת סיבות, כך שאין לסמוך על המזל. יש לא מעט מצבים שעלולים להביא לקפיצה של חיית המחמד ממפלס גבוה: היא יכולה להיבהל בעקבות רעש חריג (במהלך השנים שמענו על מקרים בהם כלבים קפצו אל מותם לאחר שנבהלו מזיקוקי הדינור ביום העצמאות), לראות גירוי כלשהו בסביבה החיצונית שידרבן אותה לקפוץ ועוד.

אז איך מתחילים?

כאשר בוחרים רשת ביטחון שכזו, חשוב לוודא שהיא עומדת בדרגות הבטיחות הגבוהות ביותר. יש לבחון את המשקל המקסימלי שהרשת יכולה לשאת, פונקציה של חומר הגלם ממנו היא עשויה, עוביו, חוזקו והאופן בו פרוסה ומותקנת הרשת. ההתקנה עצמה צריכה להתבצע על ידי חברה מקצועית בתחום, שתוכל להתאים את הרשת למאפייני המבנה וחיית המחמד, תוך בחינת הסיכונים הנקודתיים בכל מבנה ומבנה. על מיקום הרשת, למשל, חייבים להחליט לאחר מחשבה מעמיקה.