פתרונות להרחקת יונים לקיץ

פתרונות להרחקת יונים לקיץ

הקיץ מגיע ועמו מתחילה בעיית היונים המטרידה. חשוב להרחיק יונים מסביבת המגורים כיוון שהיונים מפיצות מחלות המסוכנות לבריאות האדם וכמו כן הן מהוות מפגע רעש ויוצרות לכלוך רב. הלשלשת של היונים מכילה חיידקים וטפילים רבים העלולים לגרום להתפרצות מחלות קשות וגם על גופן של היונים מסתתרים טפילים רבים כמו כינים. כמו כן, הלשלשת חומצית ולכן היא פוגעת ברכוש ומותירה סימנים על קירות הבתים, מפגע קשה לניקוי שמוריד את ערך הנכס. לכן, חשוב עם תחילת הקיץ לטפל במטרד היונים באמצעות חברה מקצועית להרחקת יונים. יש בשוק מגוון פתרונות להרחקת יונים לכן חשוב להזמין איש מקצוע מנוסה כדי לקבל ייעוץ ולהתאים את הפתרון הנכון ביותר עבור הלקוח.

פתרונות להרחקת יונים

כאמור, ישנם מגוון פתרונות יעילים להרחקת יונים כמו דוקרנים אותם ניתן להתקין על אדן החלון או על מעקות המרפסת והגג, חוטי תיל דקים עם מתח חשמלי שגורמים ליונים לנוס מהמקום ולא לשוב אליו, והתקנת רשת ייעודית המונעת את כניסת היונים למקומות מסתור כמו מסתורי כביסה ובין חללי המבנה. חשוב להדגיש כי ישנם פתרונות הומניים כמו רשת להרחקת יונים אך יש בשוק גם שיטות הנחשבות לאכזריות כמו המתה מבוקרת של היונים באמצעות חומרי הדברה רעילים.

מומלץ להעדיף את הפתרונות הירוקים וההומניים שתורמים להרחקת היונים מהמקום ללא צורך בהמתה או פגיעה באוכלוסיית היונים. כמו כן, חשוב לזכור כי הדברת יונים באמצעות רעלים עלולה לגרום לנזק לסביבה ולהרעלת חיות שאוכלות פגרי יונים.

בנוסף לפתרונות כמו רשת ודוקרנים ניתן למצוא בשוק מוצרים חשמליים כמו קרן לייזר להרחקת יונים שמסנוורת את עיני היונה וישנם פתרונות נוספים כמו מכשירים אולטראסוניים שיוצרים רעש המפחיד את היונה וגורם להנסתה מהמקום, אך אין תחליף לרשת נגד יונים המהווה מחסום בלתי חדיר עבורן, כל עוד ההתקנה נעשתה על ידי בעלי מקצוע מנוסים ומיומנים.

יודגש כי רשת להרחקת יונים היא הפתרון הטוב והעמיד ביותר, הרשת מונעת את כניסת היונים למקומות חבויים ונסתרים כך שהיונה מחפשת מקום אחר לקנן בו והדיירים זוכים לפתרון קבוע ויעיל לאורך שנים.