פתרונות הרחקת יונים לחורף

פתרונות הרחקת יונים לחורף

אחד המטרדים הגדולים ביותר בכל סביבת מגורים הוא הימצאות של יונים ושל קניהן הפזורים בסביבות מגורים. מלבד המפגע הוויזואלי אותו גורמות היונים, הן עלולות גם להזיק לבריאות, שכן הן נושאות חיידקים וטפילים שונים שעלולים לעבור לבני אדם ולגרום להם למחלות שונות. במיוחד בחורף הזה, חשוב לבצע פעולות מנע שירחיקו את היונים מבתים, מבניינים ומסביבות מגורים ושימנעו את הבעיות שהן עלולות להביא עמן.

הרחקת יונים מבתי מגורים

כאמור, יונים מקננות על גגות בתים ובנייני מגורים משותפים, ועלולות להביא עמן מחלות שונות. בחורף התופעה מחמירה במיוחד, שכן היונים מחפשות מקומות מחבוא, שנמצאים בשפע בבניינים ובבתי מגורים בהם הן מוצאות מקום מילוט מהגשם, ולעתים גם בית קבוע.

כאשר היונים משתקעות במקום מסוים, קשה להרחיק אותן מפני שהן מושכות איתן יונים נוספות שמחפשות מקום הגנה מפני פגעי החורף. על מנת למנוע את המצב הזה ולהרחיק יונים באופן קבוע, חשוב למצוא פתרונות פרקטיים לאורך זמן שימנעו חדירה של יונים וקינון שלהן על גגות או באזורים אחרים ברחבי הבית או בניין המגורים.

הרחקת יונים מקצועית

כאשר מדובר בהרחקת יונים לטווח ארוך, חשוב להיוועץ באנשי מקצוע שיתאימו לכם את הפתרון האידיאלי. השיטות הנפוצות כיום להרחקת יונים כוללות:

  1. שימוש בדוקרנים – רבים טועים וחושבים שהשיטה הזו מכאיבה ליונים, אך הנחה זו אינה נכונה. הדוקרנים אינם נוחים לעמידה, מה שמונע מהיונים מלעמוד עליהם מלכתחילה.
  2. רשתות נגד יונים – בעלות עיקרון דומה לדוקרנים, אינן נוחות לעמידה.
  3. איטום גגות – זהו הפתרון האידיאלי לחורף, שכן הוא מונע גם כניסה של מים לבתים ולבנייני מגורים. חומר האיטום דוחה את היונים, כך שהן אינן מתקרבות כלל לגגות ואינן מקננות עליהם.