הרחקת יונים לחורף

יונים מחפשות מקומות מסתור יבשים כדי לקנן בהם. כדאי לדעת כי עונת הקינון של היונים נמשכת עד חודש אוקטובר, ולאחר מכן הן עוזבות את הקן עד לסוף החורף. לכן, חשוב להקדים תרופה למכה ולהזמין חברה מקצועית המתמחה בפתרונות יעילים להרחקת יונים. יש מגוון שיטות ודרכים כדי להרחיק את היונים מסביבת המגורים, רק בעלי מקצוע מנוסים מסוגלים לספק פתרון יעיל ומוכח.

שיטות יעילות להרחקת יונים

יונים עשויות להיות מטרד לדיירים והן מפיצות מחלות וכינים. בנוסף הן מרעישות ומלכלכות את הסביבה בלשלשת בכמויות גדולות. לכן חשוב למנוע מהן לקנן במסתורי כביסה, בגג הרעפים ובמסתורים נוספים בבית, במבנה העומד בחצר, בבניין מגורים משותף ובכל מבנה אחר. כדאי לדעת כי בשנים האחרונות אוכלוסיית היונים גדלה במהירות בגלל שאין להן כמעט אויבים בסביבה העירונית וגם ביישובים בעלי אופי כפרי.

למעשה, האויבים הטבעיים של היונים הם עופות דורסים כמו נץ ובז, אך בעיר היונים מוגנות מהם. אחת השיטות להרחקת היונים היא להציב דחלילים של עופות דורסים. לעיתים גם הצבת דחליל של יונה אחרת מסייע להרחיק את היונים מאחר והן שומרות על טריטוריה ויונים אחרות לא יגיעו לקנן בשטח בו מציבים את הדחליל.

כדי להרחיק יונים ממרפסות ומאדני חלונות כדאי להציב דוקרנים ייעודיים שאינם מאפשרים ליונים לעמוד במקום, ולכן הן יחפשו מקום אחר לקנן בו. אפשר להתקין דוקרנים מנירוסטה או מפלסטיק. דוקרן מנירוסטה נחשב לאיכותי יותר מאחר והוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר והיווצרות של קורוזיה.

שיטה יעילה למניעת קינון של יונים במסתורים בבנייני מגורים ובמבנים אחרים היא התקנת רשת להרחקת יונים. חשוב לזכור שאת ההכנות להרחקת היונים לחורף כדאי לבצע לקראת סוף הקיץ ולא להמתין עד לגשמים. התקנת רשת בחורף קשה יותר, וגם קשה יותר להרחיק את היונים שכבר מצאו להן מסתור יבש ומוגן מרוחות וגשמים.

הרחקת יונים בחורף ללא רעל והמתה

יש שיטות הומניות להרחקת יונים. לא חייבים לפזר רעל ולהמית אותן. באמצעות שיטות מתקדמות ויעילות ניתן להרחיק בהצלחה את היונים מסביבת המגורים ולמנוע הפצת מחלות ומטרד לדיירים. לכן חשוב לבחור היטב את החברה להרחקת יונים, וכדאי לקבל ייעוץ מקצועי כדי לבחור בשיטה היעילה והמתאימה ביותר.