הדברה לפני הקיץ

הדברה לפני הקיץ

החורף תם ועכשיו מתקרבים ומגיעים ימי החום ואיתם החרקים, הזוחלים, המקפצים ושאר מרעין בישין אחרים, אשר יוצאים ממחילותיהם ומחפשים מקומות חדשים להשתקע בהם. זה הזמן להתקשר למדביר ולהכין את הבית לקיץ.

מדוע כדאי להדביר לפני הקיץ

כשהימים מתחילים להתחמם, המזיקים יוצאים ממחילותיהם ומתחילים לתור אחר מקורות מזון. במידה וביתכם יאותר כמרכז מזון לנמלים או תיקנים, הם יבנו להם קן אי שם בתוך הבית וכך יהיו קרובים לצלחת. אם תחכו עם ההדברה עד לזמן בו תתחילו לראות נמלים, תיקנים או פרעושים ברחבי הבית, עבודת המדביר תהיה מסובכת יותר. אם הוא לא ימצא את הקן שנבנה מתחת לאפכם, לא תוכלו להיפטר מן המטרד. הדברה מוקדמת בתחילת האביב תמנע הגעת המזיקים לביתכם.

נגד אילו מזיקים כדאי להדביר

בכל בית כדאי להדביר כנגד תיקנים ונמלים. בבתים בהם גדלות חיות מחמד, יש לרסס גם כנגד פרעושים, שכן ביצי הפרעושים מתפזרות ברחבי הבית ולא נשארות על החיה. אמצעי הגנה בפני מתקפת פרעושים הוא שאיבת אבק באופן תדיר מרהיטים ומרצפת הבית, אך אמצעי זה לא תמיד מונע התפרצות. כמו כן, אם איתרע מזלכם וראיתם עכברים וחולדות בבית או בחצר, רצוי לבצע הדברה שלהם.

מומחים

בכל מקרה של צורך בשירותי הדברה, יש לפנות למדביר מוסמך ומנוסה. חומרי ההדברה הם חומרים מסוכנים. דאגו לקבל הנחיות מן המדביר בנוגע להתנהלותכם בבית לאחר ההדברה. בנוסף, קיימים מדבירים ירוקים המשתמשים בחומרים ידידותיים לאדם ולסביבה. מדביר מומחה יבדוק קודם את הבית והחצר, לזיהוי המזיקים הקיימים ולאיתור קינים ורק אז יחליט באילו חומרי הדברה להשתמש. כשמדובר בנמלים, טרמיטים ותיקנים, ההדברה חייבת להגיע עד לקן, אחרת היא לא תהיה יעילה. ככל שמקדימים להדביר, סיכויי ההצלחה גדלים ולכן לא כדאי לחכות, אלא להזמין מדביר עכשיו.