בחירת מרחיק יונים מקצועי

איך לבחור מרחיק יונים?

היונה היא באמת ציפור נחמדה ולא מזיקה והיא גם מסמלת שלום, אבל בבית או בקרבת מקום המגורים היא עלולה להפוך לצרה צרורה. אם גם אתם סובלים מבעיית יונים, מרחיק יונים מקצועי יוכל לפתור את הבעיה אחת ולתמיד. גם אם נדמה לכם שניסיתם הכול וכלום לא עזר זה בגלל שאתם זקוקים לשירות של  מרחיק יונים מקצועי.

מדוע הרחקת יונים?

מדוע צריך להזעיק מרחיק יונים? אם למשל להקת יונים התמקמה סמוך לביתכם. על הגג, בתוך מסתור הכביסה או בגג הרעפים שלכם, תגלו עד מהרה שלא מדובר בציפור תמימה. גם אם אין בכוונתה של היונה להרע, הרי שהיא מביאה עמה ריח רע, רעש, טפילים, חרקים, כינים וגם עושה את צרכיה על הכביסה שלכם.

מי שמזמין מרחיק יונים עשוי לספר כי עם בואה של הצרה הגיעו הביתה גם טפילים שונים. אם לא ידעתם, הרי שמסתבר כי היונה עשויה להוות בית גידול לטפילים עוקצניים ולא נעימים. בעלי כנף שונים וגם היונים עשויים לשאת על גופם כינים וחרקים עוקצים אחרים. בנוסף, גם קיני היונים מהווים בעיה. הם מביאים עימם כינים ולכלוך.

כיצד נרחיק את היונים?

יש לא מעט שיטות שבהן יכול לפעול מרחיק יונים בכדי לסלק את המטרד. על פי רוב, לא תתבצע פעולה של הדברה או חיסול. כל מה שנרצה לעשות זה להקשות על היונה לקנן או להימצא בקרבת  המגורים שלכם.

מרחיק יונים עשוי להתקין סוגים שונים של דוקרנים או קפיצים. אלו לא דוקרנים שנועדו לפצוע או להרוג, כי אם למנוע מהיונה לעמוד על קצות הגג או במקומות אחרים אליהם היא אוהבת להגיע, לעצור, לנוח או לקנן.

במידת הצורך, יותקנו רשתות ייעודיות שיכולות למנוע נחיתה של להקות יונים במקומות מועדים לפורענות כגון מסתורי כביסה, חלונות גבוהים, מרזבים ועוד. מרחיק יונים עשוי להמליץ גם על סילוק ענפים, חלקי עצים או לבקש מכם שיתבצע גיזום, כדי לעשות ליונים את החיים קשים. הרחקת יונים מקצועית נעשית בהזמנה ע"י אנשים פרטיים או וועדי בתים. גם עסקים מרבים להזמין את מרחיקי היונים על מנת שהעסק יישאר נקי ולא ייווצר מטרד, זיהום או לכלוך במקום.